SPF
ניקוי פנים לעור יבש

סקירה כללית

ישנם מגוון רחב של מוצרי ניקוי לפנים שכן הם אינם מוצר אחיד המתאים לכולם. לכל סוג עור יש מאפיינים ייחודיים שיפיקו תועלת רבה יותר מתכשירי ניקוי שונים. הדבר נכון במיוחד לגבי עור יבש. כאשר העור חסר לחות, סביר להניח שהתחושה של העור תהיה של מתיחות, אי נוחות או רגישות לאחר הניקוי. שימוש בתכשיר ניקוי לא מתאים עלול להחמיר את המצב, שכן ניקוי יתר עלול לפגום במחסום הלחות של העור ולתרום להתגברות היובש בעור והפיכתו למתקלף או קשקשי. המפתח לניקוי עור יבש הוא להבין מה נדרש לעור ולבחור תכשיר הכולל תרכובת העונה על הצרכים של סוג העור המסויים. במדריך זה, אנו מסבירים כיצד למצוא תכשיר ניקוי פנים לעור יבש שהינו עדין אך עדיין מאפשר הסרה יעילה של מזהמים מפני העור.

מה צריך לחפש בבחירת מוצר ניקוי פנים לעור יבש

  • פורמולה עדינה עם מרכיבים שפעילותם מתונה.
  • מרכיבים המסייעים למשוך לחות (כגון חומצה היאלורונית).
  • סרמידים ומרכיבים נוספים למניעת פגיעה בפעילות מחסום ההגנה של העור בעת ניקוי העור.
  • מוצר לא-קומודוגני, עדין, ללא בישום שפותר בשיתוף דרמטולוגים.

הבנת העקרונות של עור יבש

מהו עור יבש?

לעור יבש חסרה לחות בשכבה העליונה שלו (המכונה גם מחסום העור). מחסור זה עלול לגרום לתחושת גירוד, אי נוחות ורגישות בעור. בנוסף מראה העור עלול להפוך לעמום, קשקשי עם יובש ניכר לעין, בנוסף לקמטים וקמטוטים בולטים יותר. כל אחד ואחת עלולים לחוות עור יבש, אולם מצב עור זה הופך לשכיח יותר עם הגיל, משום שהיכולת של העור לשמור על הלחות פוחתת באופן טבעי. על פי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה (AAD), רוב האנשים חווים הופעה של עור יבש לאחר גיל 60. 1

מהם חלק מהגורמים שעלולים להשפיע על מידת היובש של העור?

ישנן סיבות רבות שעלולות לגרום לתחושת יובש בעור, כולל גורמים כגון רמות לחות נמוכות, סבונים עם מרכיבים "קשים" או נטייה גנטית שגורמת לכך שהעור מייצר פחות חלב (שמן). בנוסף, עור יבש יכול להיות קשור לתרופות מסוימות ולמצבים כרוניים כמו אקזמה, פסוריאזיס וסכרת. לעור יבש, ללא תלות בגורם המרכזי המסויים, יש בדרך כלל דבר אחד במשותף: מחסום עור פגום. מחסום העור (הידוע בשם "שכבה קרנית" ובאנגלית - stratum corneum) אחראי על שמירת הלחות בתוך העור ושמירה מחדירת גורמי גירוי. אולם כאשר המחסום אינו מתפקד כראוי, ללחות קל יותר להתאדות החוצה ולגורמי גירוי פוטנציאליים קל יותר לחדור פנימה.

מה נדרש לעור יבש בעת הניקוי?

לפני בחירת תכשיר לניקוי פנים לעור יבש, עליכן להבין את הצרכים של העור שלכן. מכיוון שעור יבש הוא חסר לחות, נדרש תכשיר ניקוי שמסיר ביעילות לכלוך ושומנים מבלי לפגום עוד יותר את מחסום הלחות הטבעי של העור. תכשירי ניקוי לעור יבש צריכים להתמקד לרוב בשימור ושיפור רמות הלחות של העור. התכשיר יהיה יעיל עוד יותר אם התרכובת שלו תכיל מרכיבים מועילים שמסייעים להעניק לחות ולהזין את העור, כגון סרמידים, חומצה היאלורונית, סקוואלן או גליצרין (פרטים נוספים אודות מרכיבים אלה תוכלו למצוא בהמשך המדריך).

עצות למציאת מוצר ניקוי יעיל לעור יבש

כאשר יש בידכן את המידע המתאים, בחירת תכשיר ניקוי פנים לעור יבש הופכת לפעולה פשוטה ונטולת מתחים. קראו וגלו את העצות המובילות של CeraVe לבחירת תכשיר ניקוי לפנים שהינו עדין ומעניק לחות.

1. בחרו מוצר ניקוי המתאים לעור יבש

על פי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה, חשוב לבחור מוצרים שהתרכובת שלהם פותחה תוך מחשבה על סוג העור.2 כך תוכלו להבטיח שאתן משתמשות במוצר שאמור להתאים לצרכי העור היבש. יש תמיד לקרוא את התווית בקפידה בעת בחירת תכשיר ניקוי על מנת לראות שהתרכובת של התכשיר אכן מתאימה לעור יבש.

2. חפשו מוצר המכיל תרכובת עדינה ללא בישום

אם העור שלכן יבש, עדיף להימנע ממוצרי ניקוי שהמרכיבים שלהם עלולים להיות מגרים או מייבשים (כגון אלכוהול). במקום זאת, אנו ממליצים לחפש אפשרויות עדינות, ללא בישום, שנבדקו לאלרגיה. חלק מהריחות ידועים כגורמים לגירוי בעור ולתגובות אלרגיות, במיוחד עבור אלה שלהן עור יבש ורגיש.

3. חפשו מוצרי ניקוי שפותחו בעזרתם של רופאי עור

נתון נוסף שרצוי לקחת בחשבון הוא האם מוצר הניקוי שבחרתן פותח תוך התייעצות עם רופאי עור או לא. רופאי העור, שהינם המומחים של עולם הטיפוח, יודעים דבר או שניים על טיפול בעור יבש. בחירה בתכשיר ניקוי פנים שפותח בעזרתם של רופאי עור מוסמכים תוכל להועיל לכן בדיוק מסיבה זו.

4. נסו סוגים שונים ומרקמים שונים של תכשירי ניקוי

ישנו מגוון רחב של תכשירי ניקוי לעור יבש המגיעים בצורות רבות ושונות, כגון תכשירי ניקוי נטולי סבון, מסיר איפור על בסיס שמן (cleansing balms), מים מיסלריים המעניקים לחות וטונרים. תכשירים אלו זמינים גם במרקמים שונים, כולל ג'ל, קרם וניקוי מבוסס שמן. הבחירה במוצר המתאים ביותר לכל אחת הינה לרוב עניין של העדפה אישית. ישנם רבים בעלי עור יבש שמעדיפים תכשירי ניקוי במרקם קרם ועל בסיס שמנים כאפשרויות המזינות ומעניקות לחות באופן הטוב ביותר, אולם אין הגבלה רק לסוגים האלה. ישנן מגוון אפשרויות של מוצרי ניקוי ללא בישום לעור יבש של CeraVe כך שניתן לנסות ולמצוא את המוצר שפועל הכי טוב בהתאם להעדפות שלכן. תוכלו לבחור מרקמים שונים כגון קרם מקציף או שמן מקציף או במרקם ג'ל.

מרכיבים שכדאי לראות שמצויים בתכשיר הניקוי המותאם לעור יבש

בנוסף לעצות הניקוי שהצגנו למעלה, ישנם בנוסף מספר מרכיבים מועילים שרצוי לשים לב אליהם בבחירת תכשיר ניקוי פנים לעור יבש. קראו וגלו מהם היתרונות העיקריים של כל מרכיב.

סרמידים

סרמידים הם מרכיב מרכזי במחסום ההגנה הטבעי של העור. שומנים אלה משולים לעתים קרובות לקיר לבנים, שבו הסרמידים הם ה"מלט" בין ה"לבנים" של תאי העור, המחזקים את מחסום העור ומסייעים לעור לשמור על רמות הלחות. מחסום העור מסייע בהגנה מפני גורמים סביבתיים דוגמת חומרים הגורמים לגירוי וזיהום. ללא היחס הנכון של סרמידים, פעילות מחסום העור עלולה להיפגע ולהוביל לבעיות עור כגון יובש, גירוד וגירוי. מוצרי ניקוי הפנים של CeraVe לעור יבש כוללים כולם שלושה סרמידים חיוניים ואינם פוגמים במחסום העור.

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא סוכר המיוצר באופן טבעי על ידי הגוף. חומצה היאלורונית מצויה בתוך העור, כאשר תפקידה העיקרי הוא לתמוך במאזן הלחות של העור. מרכיב לחות זה יכול לסייע לעור למשוך ולשמר לחות, ומסיבה זו חומצה היאלורונית הינה מרכיב לחות לא-קומדוגני מעולה. תכשיר ניקוי פנים לעור יבש עם חומצה היאלורונית עשוי לסייע ולשפר את המראה של עור יבש.

שמן חוחובה

שמן על בסיס צמחי זה מופק מהאגוז של צמח החוחובה. כאשר הוא מיושם באופן מקומי, שמן חוחובה יכול לסייע בהענקת לחות לעור והותרת העור מוזן ובתחושת נוחות ורכות. השמן מכיל בנוסף ויטמינים ומינרלים מועילים רבים לעור יבש, כולל ויטמין E, חומצות שומן ונוגדי חמצון.

שמן סקוואלן

שמן סקוואלן הוא מרכיב נוסף המציע מספר יתרונות לעור יבש ומתקלף. שמן רווי זה מצוי לעתים קרובות במוצרי טיפוח לעור משום שהוא מסייע בהרגעת עור יבש ומשפר את רמות הלחות העור. על מנת לשלב שמן סקוואלן בשגרת הטיפוח שלכן, תוכלו לנסות את שמן ניקוי מקציף שלנו, מוצר ניקוי על בסיס שמן המתאים לעור יבש עד יבש מאוד.

גליצרין

גליצרין הוא מרכיב לחות פופולרי שנמצא במגוון רחב של תכשירי ניקוי לעור יבש. לגליצרין יתרונות בהענקת לחות והן בריכוך העור, כלומר, הוא מסייע למשוך מים אל פני העור תוך ריכוך והחלקת גוון העור. מרכיב זה מסייע גם לשפר מראה המרקם הלא אחיד של עור יבש ומחוספס.

מוצרי ניקוי פנים של CeraVe לעור יבש

לעור יבש ורגיש: שמן ניקוי מקציף

אם יש לכן עור יבש מאוד ורגיש, נסו את שמן ניקוי מקציף של CeraVe. התרכובת מכילה שמן סקוואלן, טריגליצרידים וחומצה היאלורונית, והשימוש במוצר הניקוי הקליל משמן מקציף מנקה בעדינות עור יבש במיוחד הן באזור הפנים והן באזורי גוף נוספים. התכשיר נטול שאריות, לא-קומודוגני, וניתן להשתמש בו גם על עור יבש ומגורה ותינוקות (בני 3 חודשים או יותר).

לעור רגיל עד יבש עם הופעת יובש עונתית: תחליב ניקוי מזין

היובש בעור פעמים רבות מחמיר במהלך חודשי החורף. מזג האוויר הקר והיבש עלול לפגום במחסום העור ולהסיר לחות מהעור. אחת האפשרות לניקוי יעיל שמסייעת לתמוך בעור יבש בחורף היא תחליב ניקוי מזין שלנו. תרחיץ לחות זה לעור רגיל עד יבש מנקה ומרענן מבלי להשאיר את העור מתוח ויבש. לתכשיר מרקם קרמי חלק, הוא לא מקציף ומאפשר התחלה עדינה נטולת גירוי לשגרת הטיפוח היומית לעור יבש.

למשתמשות באיפור בעלות עור יבש: תחליב ניקוי מקציף

הסרה יסודית של איפור בסוף כל יום הינה פעולה חיונית לכל סוגי העור, כולל עור יבש. עם זאת, חשוב שאלו שיש להן עור יבש יבחרו תכשיר ניקוי פנים המסיר ביעילות איפור ולכלוך מבלי להסיר את הלחות הטבעית של העור. אנו ממליצים על תחליב ניקוי מקציף של CerVe שהתרכובת שלו כוללת סרמידים, חומצה היאלורונית, חומצות אמינו וגליצרין.

המוצר אידיאלי עבור נשים המשתמשות באיפור בעלות עור רגיל עד יבש. תרחיץ פנים מקציף זה מנקה את העור מבלי להשאיר אותו מתוח או יבש והוא כולל מרקם ייחודי של קרם המוקצף עם השימוש על מנת להציע את הטוב משני העולמות: תרכובת מקציפה המעניקה תחושת רעננות ותחליב ניקוי המעניק לחות.

Message
Download Chrome