SPF
לחות לעור הפנים

סקירה כללית

ישנן לא מעט תפיסות שגויות בנוגע להענקת לחות לעור הפנים אשר עלולות לגרום לשגיאות שימוש בתכשיר לחות (או לדלג על השימוש בקרם לחות לחלוטין) שניתן בקלות להימנע מהן. להענקת לחות באופן יומיומי עשויים להיות יתרונות רבים כל עוד יש בידכן את המידע הנכון כיצד יש לתת מענה הולם לצרכים הייחודיים של העור שלכן. על מנת להבטיח שאתן פועלות באופן הנכון, ביקשנו ממספר רופאי העור המוסמכים שלנו לפרט את העצות העיקריות שלהם בכל הנוגע להענקת לחות לעור הפנים. קראו וגלו את העצות, לצד עצות לטיפול בעור על האופן בו רצוי להעניק לחות לקבלת עור מלא לחות ומראה בריא.

עצות להזנת עור הפנים בלחות

 • מרחו קרם לחות על עור נקי ולח מדי יום.
 • השתמשו בקרם לחות עם SPF במהלך היום על מנת להעניק לחות ולסייע בהגנה על העור בפעולה אחת. בעת השימוש בקרם הגנה יש לזכור למרוח את קרם ההגנה שוב בהתאם להוראות ולהשתמש באמצעי הגנה נוספים מהשמש.
 • שלבו את קרם הלחות בשלב האחרון בשגרת טיפוח העור הלילית.
 • בחרו מוצרים הכוללים תרכובות לא-קומדוגניות ונטולות ריח.
   

עצות להענקת לחות לפנים

1. מרחו מדי יום קרם לחות על עור נקי ולח

לפי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה, הזמן הטוב ביותר למרוח קרם לחות הוא מיד לאחר השלמת שלב הניקוי, כאשר העור נקי ומעט לח.1 בשלב זה קרם הלחות יפעל באופן היעיל ביותר מבחינת לכידת הלחות בעור ושמירה על הלחות למניעת התאיידות. לדברי ד"ר דניאל סוגאי "הכל עניין של נעילת הלחות בעור".

אותו כלל חל גם כאשר שגרת הטיפוח שלכן כוללת שלבים נוספים בין שלב הניקוי למריחת הלחות. כל שעליכן לעשות הוא למרוח את התכשירים בסדר הרגיל מבלי להמתין לייבוש מלא של העור בין השלבים (וזאת על מנת לשמור על העור מעט לח). באופן כללי, שגרת הטיפוח צריכה להתחיל עם התרכובות הקלילות יותר ולהמשיך עם התרכובות הכבדות יותר. המשמעות היא שתכשיר הניקוי צריך להיות ראשון, לאחר מכן הטונר, סרום, קרם עיניים, ולבסוף קרם לחות (בשעות היום קרם לחות המשלב SPF).

2. השתמשו בקרם לחות המכיל שלושה סרמידים חיוניים

רופא העור המוסמך, ד"ר דניאל סוגאי, מסביר כי "מחסום העור הוא חיוני לבריאות העור - זהו קו ההגנה הראשון שלנו מפני פגעי מזג האוויר". מחסום עור בריא הינו חיוני לשמירה על לחות בעור ולמנוע חדירת גורמי גירוי פוטנציאליים. כאשר פעולת מחסום העור נפגמת זה עלול להוביל למגוון בעיות עור לאורך זמן - כגון יובש, מראה עמום וגירוי. שימוש בקרם לחות המשלב מרכיבי לחות וחומרים מרככים - כולל סרמידים, המהווים כ-50% מהליפידים של העור המסייעים ביצירת מחסום העור הטבעי – עשוי לסייע לתמוך ולשמור על מחסום הלחות של העור.

לדברי ד"ר סוגאי, "סרמידים הם חלק מהדבק שמחזיק את תאי העור שלנו יחד ובונה קיר מחסום עור שנועד לסייע בהגנה על העור שלנו מפני האלרגנים והחומרים גורמי הגירוי המצויים בחוץ. זה מסייע לשמור על "הדברים הטובים" בפנים (כגון מים) ולעור להיוותר "בעל מראה מלא ולח".

מוצרי קרם הלחות של CeraVe פותחו בעזרת רופאי עור והם כוללים תערובת של שלושה סרמידים חיוניים הזהים לאלה המצויים באופן טבעי בעור.

3. השתמשו בקרם לחות המכיל SPF במהלך שעות היום

לשעות היום חשוב לבחור קרם לחות לפנים התומך בהענקת לחות לעור לצד הגנה מפני קרני השמש המזיקות. ד"ר סג'אל שה מסבירה כי "קרינה אולטרה סגולה מהשמש מזיקה מאוד לעור. לא רק שזהו הגורם העיקרי לסרטן העור ולנגעים טרום סרטניים, אלא שהוא גם מוביל להזדקנות מוקדמת של העור לצד הופעת קמטים וכתמים כהים."

מסיבה זו, ההמלצה של ד"ר שה היא להשתמש בכל יום בקרם הגנה בעל טווח רחב עם SPF30 או יותר. לפי ד"ר דניאל סוגאי, העצה הזו רלוונטית לאורך כל השנה – ללא תלות בעונה - והוא מסביר כי גם בימים מעוננים "עדיין יש כמות ניכרת של קרינת UVA שמגיעה דרך העננים".

המלצה נוספת של ד"ר סוגאי היא למרוח קרם הגנה או קרם לחות עם SPF בכל פעם שנמצאים ליד חלונות, למשל בעת נהיגה: "צריך למרוח קרם הגנה גם אם נמצאים ליד זכוכית כמו בחלון משום שקרינת UVA עדיין משפיעה, שכן קרינת UVA עשויה לחדור דרך זכוכית החלון", והמשמעות היא שהן עדיין עלולות להזיק לעור.

תוכלו להשתמש בתחליב לחות לפנים לשעות היום עם מקדם הגנה בעל טווח רחב SPF50, על מנת להעניק לחות ולסייע בהגנה מקרני השמש. שימוש בתכשיר רב שימושי זה בשעות הבוקר נועל את הלחות של העור בפנים ומסייע לשמור על מחסום ההגנה של העור. התכשיר כולל גם טכנולוגיית MVE Delivery, המשחררת ללא הרף מרכיבי לחות עבור הזנה רציפה לאורך כל היום. קרם הלחות נטול השמן הזה נועד להיות חלק משגרת הטיפוח היומית ויש למרוח אותו לפחות 15 דקות לפני החשיפה לשמש.

חשוב לזכור למרוח מחדש כל שעתיים, יחד עם שימוש באמצעי הגנה אחרים – כגון לבישת ביגוד מגן והגבלת החשיפה לשמש בין השעות 10:00 ל-16:00). 

הערה: אם קרם הלחות שאתן משתמשות בו במהלך היום אינו כולל SPF, חשוב למרוח בנוסף קרם הגנה לפנים בעל טווח רחב וקרם הגנה לגוף בבוקר לאחר מריחת קרם הלחות, גם כאשר שוהים בבית או בימים מעוננים. 

4. השתמשו בקרם הלחות בשלב האחרון של שגרת הטיפוח הלילית

מריחת קרם לחות לפנים בשלב האחרון של שגרת טיפוח העור הלילית היא דרך יעילה להעניק לחות לעור ולסייע למנוע אובדן לחות בזמן השינה. אם ברצונכן קרם לחות קליל לשעות הלילה, נסו את תחליב לחות לפנים PM הכולל תרכובת ייחודית המשלבת ניאצינמיד, כמו גם שלושה סרמידים חיוניים וחומצה היאלורונית. הקרם יסייע להרגיע את העור, להעניק לחות לאורך כל הלילה ולשקם את מחסום ההגנה הטבעי של העור. התכשיר גם משתמש בטכנולוגיית MVE המאפשרת אספקה רציפה של הלחות הנחוצה לאורך כל הלילה והוא מאפשר טיפול יעיל ובו בזמן עדין לעור שלכן. 

5. בחרו במוצרים הכוללים פורמולה לא-קומדוגנית ונטולת ריח

מוצרי קרם לחות לעור הפנים שונים זה מזה ואינם מהווים מוצר אחיד המתאים לכולם. הם זמינים במגוון רחב של תרכובות המיועדות להתאים להעדפות שונות, לבעיות עור שונות ולאורח חיים שונה. לדוגמה, ישנם מוצרי קרם לחות רבים המיועדים לעור רגיש ויבש שהתרכובת שלהם נטולת ריח, משום שכימיקלים ריחניים עלולים לגרום לתגובות גירוי בעור בקרב אנשים מסוימים. מצד שני, מוצרי קרם לחות שהינם "לא-קומדוגניים" (שנועדו לוודא שהנקבוביות אינן נסתמות) עשויים להוות אפשרויות מועילות עבור אלה שלהן סוג עור שמן או שלעור שלהן יש נטייה לאקנה.

מוצרי הלחות לעור הפנים של CeraVe פותחו בשיתוף עם רופאי עור כך שיהיו נטולי ריח, לא-קומדוגניים ויוכלו להתאים לסוגי עור רבים ושונים.

שאלות נפוצות

 • כל אחד ואחת יכולים להפיק תועלת משימוש בקרם לחות ליום. לדברי ד"ר דניאל סוגאי, "קרם לחות לפנים חשוב מאוד בין אם אתם צעירים או מבוגרים יותר". ד"ר סוגאי מציין כי מוצרי קרם לחות מסייעים להגן על העור מפני גורמים מזיקים חיצוניים, כגון שינויים במזג האוויר, שעלולים להותיר את העור יבש ומתוח. קרם הלחות המתאים עשוי לסייע "לשמור על שיווי המשקל בעור", והוא מוסיף כי "קרם לחות לפנים פשוט מסייע לשמור על הכל במצב מיטבי ומסייע לחדש ולשפר את מחסום העור."
 • רופאי עור ממליצים לרוב להעניק לחות לפנים פעמיים ביום. לדברי ד"ר סוגאי, עדיף להפוך את הלחות לחלק משגרת היומיום, "בדיוק כמו צחצוח שיניים - בוקר ולילה". בדומה לשגרת הניקוי היומית, השימוש בקרם לחות לפנים דורש עקביות על מנת ליהנות ממלוא היתרונות שהם מציעים ולהשיג תוצאה של עור רך ובעל מראה בריא. אם אתם חוששים מעודף לחות או שברצונכם לקבל הדרכה נוספת לגבי התדירות והצרכים הספציפיים לעור שלכם, פנו לרופא עור לקבלת ייעוץ מותאם אישית. זכרו, אם אתן משתמשות בקרם הלחות הכולל קרם הגנה מפני השמש, יש למרוח אותו מחדש במהלך היום בהתאם להוראות.
 • יש תמיד למרוח את קרם הלחות לעור הפנים, המיועדים לשימוש על כל אזור הפנים (והצוואר), לפי ההוראות המפורטות על תווית המוצר. הכמות ה"נכונה" של קרם הלחות לפנים עשויה להשתנות בהתאם לסוג העור ולמרקם הקרם שבו בחרתן (משחה לעומת קרם, למשל).

  כלל אצבע הוא שמומלץ למרוח כמות של קרם לחות בגודל של מטבע לכל אזור הפנים בעת שימוש בקרמים וכמות בגודל מעט קטן יותר כאשר משתמשים בתחליבים לפנים. בעת מריחת קרם לחות ביום הכולל SPF, יש לוודא שהשימוש הוא בהתאם להוראות המפורטות על תווית המוצר.

 • ישנם מרכיבי לחות רבים שניתן לחפש כאשר העור זקוק ללחות. ההמלצה של ד"ר אדלין קיקאם היא "מרכיבי לחות דוגמת חומצה היאלורונית, שהיא מרכיב המסייע למשוך לחות לתוך העור". ד"ר דניאל סוגאי מסכים ומוסיף כי "לחות נוספת היא תמיד יתרון".

  ד"ר סוגאי וד"ר קיקאם אוהבים שניהם להתמקד בסרמידים. "הרצון הוא לשמר את מחסום לחות העור בשלמותו על מנת שניתן יהיה לשמור על הלחות המסופקת על ידי מרכיבים דוגמת חומצה היאלורונית, המסייעים לקבלת מראה עור בריא ומלא". ד"ר קיקאם מוסיפה כי "סרמידים הם מרככים המסייעים בפעולה זו למחסום הלחות של העור".

  כל מוצרי הלחות של CeraVe כוללים תרכובת המשלבת שלושה סרמידים חיוניים, כמו גם מרכיבים נוספים התומכים בעור, דוגמת חומצה היאלורונית. המוצרים פותחו בעזרת רופאי עור כאשר התרכובות שלנו נועדו לנעול את הלחות בתוך העור ולסייע לשמור על מחסום ההגנה הטבעי של העור.

 • "קרם לחות לפנים המשלב קרם הגנה הוא חלק ממש חשוב בשגרת הטיפוח", אומר ד"ר דניאל סוגאי. "זה מעניק לחות ומסייע להגן על העור מקרינת UV". ההמלצה של ד"ר סוגאי היא לשלב קרם לחות לפנים עם קרם הגנה בשגרת הטיפוח, ללא קשר לסוג העור או עונת השנה, וזכרו למרוח מחדש לפחות כל שעתיים במהלך היום.

 • המשמעות של SPF היא "גורם הגנה מפני השמש" (Sun Protection Factor). המספר מייצג מדד למידת היעילות של מוצר קרם הגנה המסייע בהגנה מפני קרני UVB. לכן, ככל שערך ה-SPF גבוה יותר, כך ההגנה מפני כוויות שמש גדולה יותר. לדוגמה, מוצר עם SPF30 מסנן כ-97% מקרני ה-UVB, לפי הקרן לסרטן העור.3 המלצה של ד"ר דניאל סוגאי היא לחפש קרם לחות הכולל SPF שהוא בעל טווח רחב, המסייע בהגנה הן מפני קרני UVA והן מפני קרני UVB.

 • ד"ר דניאל סוגאי מסביר כי אנשים שעורם הוא בעל צבע עלולים לחוות נזקי שמש, כולל סימני הזדקנות והיפרפיגמנטציה גלויים. ולמרות שכמות גדולה יותר של מלנין בעור מציעה הגנה מסוימת, זה לא מספיק. הוא מוסיף כי "צריך להוסיף קרם הגנה נוסף על כך על מנת להגן על העור." קרם ההגנה, לדברי ד"ר סוגאי, מסייע "לסנן קרני UVA וקרני UVB שעלולות לגרום לשיבוש ב-DNA, כמו גם היפרפיגמנטציה ושינויים בהזדקנות העור". ההמלצה שלו למטופליו שלהם עור בעל צבע היא להשתמש מדי יום בקרם הגנה לעור הפנים או בקרם לחות עם קרם הגנה.

 • מכיוון שעשויות להיות סיבות רבות הגורמות לעור הפנים להיות יבש, דוגמת אלו שצוינו על ידי ד"ר סוגאי למעלה, ייתכן ששגרת טיפוח המעניקה לחות לא תסייע לפתור את הבעיה. לכן חשוב לפנות להתייעצות עם הרופא המטפל או עם רופא עור מוסמך במידה והעור שלכן יבש באופן כרוני או שאתן חוות עור מתקלף, קשקשי או סדוק, שמדמם או כואב למגע. במקרים מסוימים, סימנים אלו עלולים להעיד על מחלה או בעיית עור הדורשת הערכה ותכנית טיפול מתאימה.

Message
Download Chrome