SPF
שימוש בקרם עיניים

סקירה כללית

ממצאי מחקרים מצביעים על כך שהעור סביב העיניים הוא העור הדק ביותר על פני כל הגוף ולא רק הדק ביותר בפנים.1 אזור זה של הפנים הוא עדין ביותר ואין בו שומן תת עורי היכול להגן עליו, וזאת מבלי להזכיר שהוא בתנועה מתמדת ובחשיפה רבה לקרני השמש המזיקות. בהתאם לממצאי מחקרים1,2 גורמים אלה עלולים להפוך את העור סביב העיניים ליותר "נוטה לקמטים" ופגיע יותר להופעת סימני הזדקנות ועייפות גלויים - כולל יובש, נפיחות, עיגולים שחורים, קמטוטים ומראה עמום.  בדיוק לשם כך ישנו צורך בקרם עיניים ייעודי. במאמר זה תוכלו ללמוד מהי הפעולה של קרם העיניים ומדוע כה חשוב להשתמש בקרם עיניים על מנת לשמור ולהעניק לאזור העיניים מראה עור צעיר, חלק ומלא לחות.

עובדות חשובות על קרם עיניים

 • קרם עיניים הוא קרם לחות שהתרכובת שלו נוסחה במיוחד לשימוש על העור העדין המצוי סביב העיניים.
 • לא תמיד ניתן להחליף בין קרם לחות לפנים וקרם עיניים. יש תמיד לקרוא בקפידה את תווית התכשיר ולבחור תרכובות המתאימות לשימוש סביב העיניים.
 • העור סביב העיניים הוא שכבת העור הדקה ביותר בכל הגוף. על פי ממצאי מחקרים עובדה זו הופכת אותו ליותר שביר ובעל נטייה רבה יותר ליובש, סימנים הזדקנות ועייפות ומראה עמום.1,2
 • שימוש בקרם עיניים באופן עקבי בשגרת הטיפוח, דוגמת קרם עיניים משקם, עשוי לסייע למזער את ההופעה של בעיות עור באזור זה - כולל נפיחות, עיגולים שחורים וקמטי צחוק. 
   

מהי הפעולה שקרם העיניים מבצע?

קרם עיניים הוא תכשיר לחות שהתרכובת שלו נוסחה תוך התמקדות בצרכים הספציפיים של אזור העיניים העדין. שילוב קרם עיניים בשגרת הטיפוח היומית עשויה לסייע לשמור על רמות הלחות בעור ולהימנע מהופעת יובש, ובמקביל גם לסייע לשמור על בריאות ותקינות מחסום ההגנה של העור ולהשיג מראה אזור עיניים חלק, מוצק ומלא יותר. כאשר משתמשים בקרם עיניים באופן עקבי כחלק משגרת הטיפוח היומית, הקרם עשוי לסייע בנוסף להפחית הופעה של סימני הזדקנות ועייפות מרובים המופיעים סביב העיניים לצד הענקת לחות וטיפול החשובים לאזור שברירי ועדין זה.

האם ניתן להשתמש בקרם הלחות לפנים כקרם עיניים?

בכל הנוגע לקרם לחות, חשוב לזכור שהמוצרים הללו אינם מתאימים לכולם. למרות שבמבט ראשון נראה שניתן להחליף ביניהם, התרכובות של קרם העיניים וקרם לחות לפנים הן לעיתים מאד שונות, והן כוללות מרכיבים, מרקמים וריכוזים שונים. מסיבה זו המשחה או הקרם לפנים בה משתמשים לא תמיד מתאימים לשימוש סביב העיניים. יש תמיד לקרוא את תווית המוצר בקפידה על מנת להבין אם קרם הלחות מיועד לשימוש על כל חלקי הפנים, כולל אזור העיניים העדין.

האם קרם העיניים באמת עובד?

התשובה הקצרה היא כן: כל אחד ואחת יכולים להפיק תועלת משילוב של קרם לחות לאזור העיניים בשגרת הטיפוח היומית שלהם. עם זאת, היעילות של קרם עיניים מסתכמת בבחירת מוצר שהתרכובת שלו נוסחה על ידי מומחים והותאמה לסוג העור ולבעיות עור ספציפיות.

האם יש צורך להשתמש בקרם עיניים?

אנו ממליצים להוסיף קרם עיניים לכל שגרת טיפוח של אזור העיניים לקבלת עור בעל מראה בריא, במיוחד אם אתן מבחינות בשינויים גלויים בעור באזור העיניים. ההחלטה להשתמש בקרם עיניים יכולה להשתנות בהתאם להעדפות ולצרכים של כל אחד ואחת.

האם ניתן להשתמש בקרם עיניים רק מגיל מסויים?

אין גיל מסויים שבו כדאי להתחיל להשתמש בקרם עיניים. ישנם מגוון מוצרים זמינים עם תרכובות שונות המיועדות לטיפול בבעיות עור שיכולות להשפיע על טווח גילאים רחב - כולל עיגולים שחורים, עיניים נפוחות, קמטים וקמטוטים. כאשר יש ספק, ניתן להתייעץ עם רופא עור מוסמך שיספק מענה מותאם אישית לגבי סוגי קרם העיניים הטוב ביותר לשילוב בשגרת הטיפוח בכל שלב בחיים.

מהם היתרונות של שימוש בקרם עיניים CeraVe?

ישנן סיבות רבות מדוע כדאי לשקול הוספת קרם לחות לאזור העיניים בשגרת הטיפוח. בין אם הבעיה היא נפיחות מתחת לעיניים או הפחתת מראה קמטי צחוק, תוכלו למצוא קרם עיניים CeraVe הנותן מענה לכך. להלן רק כמה מהיתרונות.

1. הפחתת ההופעה של עיגולים שחורים ונפיחות

אם הדאגה העיקרית שלכן היא עיניים נפוחות ועיגולים שחורים, שילוב קרם עיניים לשגרת הטיפוח יכול לעזור – דוגמת קרם עיניים משקם של CeraVe. ניתן להשתמש פעמיים ביום בקרם עיניים נטול ריח ולא שומני, שנספג במהירות, על מנת לסייע להפחית את ההופעה של עיגולים שחורים ונפיחות באזור העיניים. הקרם לשיקום אזור העיניים כולל גם קומפלקס ימי ובוטני על מנת לסייע להבהיר את כל אזור העיניים.

2. דאגו ללחות במשך כל היום באזור העיניים

משום שממצאי מחקרים מצביעים על כך שהעור העדין סביב העיניים נוטה יותר ליובש2 חשוב לשמור על לחות מספקת באזור זה בעזרת קרם עיניים קליל המעניק כמות רבה של לחות לאורך כל היום. מגוון מוצרי קרם העיניים של CeraVe עושים בדיוק את הפעולה הזו, תוך שימוש בטכנולוגיית MVE על מנת לשחרר לחות באופן עקבי ישירות לאזור העיניים, יחד עם מרכיבים מזינים - כגון שלושת הסרמידים החיוניים שלנו – על מנת לסייע לשמור על מחסום ההגנה של העור.

3. מסייע לטיפול במראה קמטים וקמטוטים

על פי כתב העת Journal of Cosmetic Dermatology, ישנם מספר מחקרים התומכים בשימוש בקרם עיניים כשיטה יעילה להגברת החלקות של העור וטיפול בהופעת קמטים גדולים יותר סביב העיניים.3 מכיוון שיובש באזור זה עלול לגרום לסימני הזדקנות להיות בולטים יותר, קרם עיניים המתאים לכן מספק יתרונות לחות שעשויים לסייע לעור לשמור על רמות הלחות ומראה מלא יותר כאשר הקמטים והקמטוטים פחות נראים לעין.

לקרם עיניים קליל המעניק לחות עמוקה לכל סוגי העור (כולל עור רגיש), אנו ממליצים על קרם העיניים הפפטידי שלנו - CeraVe Skin Renewing Eye Cream. קרם עיניים זה מכיל קפאין, סרמידים, חומצה היאלורונית וקומפלקס פפטיד אנטי-אייג'ינג, והוא מעניק לחות לאורך כל היום כך שאזור העיניים נראה צעיר יותר, בריא יותר וערני יותר.

ממצאי מחקרים מצביעים על כך שכאשר מורחים את הקרם הזה באופן מקומי, הפפטידים - המורכבים מחומצות אמינו חיוניות - יכולים לסייע להמריץ את ייצור הקולגן ולשפר את מראה העור המזדקן.4,5 כאשר משתמשים בקרם באופן עקבי כחלק משגרת טיפוח מקיפה למראה עור בריא, קרם עיניים פפטידים (דוגמת הקרם שלנו Skin Renewing Eye Cream) עשוי לסייע בהפחתת מראה הקמטים והקמטוטים ושיפור המראה של עור עייף תוך חשיפת גוון עור מוצק וחלק יותר.

4. בטוח לשימוש סביב העיניים

חומרי לחות מסוימים עשויים לכלול מרכיבים בריכוזים כבדים מדיי לשימוש סביב העיניים. הפיתוח של קרם לאזור העיניים מתמקד באופי העדין של אזור העיניים, כמו גם בעיות עור השכיחות באזור זה. לדוגמה, לקרם המיועד לאזור העיניים יש לרוב מרקם מעט סמיך יותר מקרם לחות לפנים, להחדרת לחות לשכבות עור עמוקות יותר. מגוון מוצרי קרם עיניים של CeraVe נבדקו על ידי רופאי עיניים הן מבחינת אלרגיה והן מבחינת בטיחות השימוש בהם, מה שהופך אותם למתאימים לשימוש סביב העיניים.

5. מתאים לשימוש לבעלי עור רגיש

מוצרי קרם העיניים של CeraVe מוכרים כבטוחים לשימוש למרכיבי עדשות מגע ולכל סוגי העור - כולל עור רגיש. כמו בכל מוצר טיפוח, חשוב להכיר את סוג העור המסויים שלכן, בין אם הוא רגיש, שומני, מעורב, רגיל או יבש, כך שניתן יהיה לבחור את התרכובת המתאימה ביותר לצרכים שלכן.

כיצד יש למרוח את קרם העיניים?

עקביות היא המפתח אם ברצונכן להפיק את מלוא היתרונות של קרם עיניים. למרות ששגרת הטיפוח היומית משתנה מאדם לאדם, את קרם העיניים יש לרוב למרוח לאחר ניקוי בסדר הבא: ניקוי, שימוש בטונר, קרם עיניים, סרום וקרם לחות.

כדי להשתמש בקרם עיניים של CeraVe, שימו מהקרם על הקמיצה ומרחו בנקודות קטנות סביב כל קו מתאר העיניים פעמיים ביום, כחלק משגרת הטיפוח היומית ביום ובלילה. ערבבו בעדינות את קרם העיניים על כל אזור העיניים - כולל האזור שמתחת לעיניים, סביב קמטי צחוק, העפעף ועצם הגבה - בתנועות כלפי מעלה, עד שהקרם נספג לחלוטין. לאחר הספיגה, המשיכו בשגרת הטיפוח. יש תמיד לזכור להימנע ממגע ישיר עם העיניים, ובמידה ומתרחש מגע עם העיניים יש לשטוף היטב במים.

לקבלת ייעוץ מותאם אישית בבחירת קרם העיניים האידיאלי לסוג העור שלכן, תמיד עדיף להפנות כל שאלה לרופא עור מוסמך.

  1. Cochran ML, Lopez MJ, Czyz CN. Anatomy, Head and Neck, Eyelid. [Updated 2021 Aug 11]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2022 Jan-.
  2. Ahmadraji, Fatemeh, and Mohammad Ali Shatalebi. “Evaluation of the clinical efficacy and safety of an eye counter pad containing caffeine and vitamin K in emulsified Emu oil base.” Advanced biomedical research vol. 4 10. 6 Jan. 2015, doi:10.4103/2277-9175.148292
  3. Kaczvinsky, Joseph R et al. “Efficacy of anti-aging products for periorbital wrinkles as measured by 3-D imaging.” Journal of cosmetic dermatology vol. 8,3 (2009): 228-33. doi:10.1111/j.1473-2165.2009.00444.x
  4. Ganceviciene, Ruta, et al. “Skin Anti-Aging Strategies.” Dermato-Endocrinology, vol. 4, no. 3, 2012, pp. 308–19. Crossref, https://doi.org/10.4161/derm.22804.
  5. Jeong, Sekyoo, et al. “Anti-Wrinkle Benefits of Peptides Complex Stimulating Skin Basement Membrane Proteins Expression.” International Journal of Molecular Sciences, vol. 21, no. 1, 2019, p. 73. Crossref, https://doi.org/10.3390/ijms21010073.
Message
Download Chrome