SPF
פתרונות ליובש בעור

מה עליכן לדעת

עור יבש הוא לעתים קרובות תופעה זמנית, אבל עבור רבים זה יכול להיות גם מצב מתמשך.1 בעוד שהתסמינים של עור יבש עשויים להשתנות, הסימנים הנפוצים הם עור מגרד, אדום, סדוק, מתקלף, מחוספס, מתוח או בעל גוון אפרורי.1 בעוד שמקרים מסוימים ייתכן ותידרש עזרה מרופא עור, ישנן דרכים רבות ושונות לרפא עור יבש ולהשיג רמות לחות טובות יותר. להלן מספר עצות להקלה על עור יבש בחלקים שונים בגופכן. עם זאת, במידה והתסמינים נמשכים ואינכן מצליחות להבין את הסיבה או המקור ליובש מומלץ לפנות להתייעצות עם רופא עור.

אז מי בסיכון לסבול מהופעת עור יבש?

אנשים מסוימים עשויים להיות בסיכון גבוה יותר להופעת עור יבש,2 כולל:

  • אנשים בגיל העמידה ומעלה. ככל שאנו מזדקנים העור מייצר פחות חלב (שומן) והרמות עלולות לרדת באופן משמעותי החל מגיל 40 ואילך.
  • אנשים שחיים במקומות קרים ויבשים במיוחד.
  • אנשים שבמהלך עבודתם נדרשים להכניס את ידיהם למים לעתים קרובות או להשתמש בכימיקלים גסים (טבחים, ספרים, עוזרות בית, אחיות, פועלי בניין, וכו').
  • כימיקלים מזיקים המצויים בסיגריות עלולים להופעת יובש בעור ולהזדקנות העור.
  • אנשים הסובלים ממחלות מסוימות. מחלת כליות, סכרת, מחלות בלוטת התריס, אנורקסיה, סרטן ומחלות נוספות עלולות לגרום לעור להפוך ליבש יתר על המידה, וכך גם חלק מהטיפולים במחלות אלו ואחרות.

עור פנים יבש

שטיפת הפנים בבוקר ובערב היא חשובה, אך שימוש בסבונים ותכשירי ניקוי "גסים" עלול לדלל את רמות הלחות בעור.3 יש להקפיד לבחור בתכשירי ניקוי המעניקים לחות או נוזלי ניקוי שמסייעים להסיר שאריות לכלוך, איפור ועוד, המכילים שלושה סרמידים החיוניים לסייע לשחזר ולשמור על מחסום ההגנה הטבעי של העור. התרכובת צריכה לכלול בנוסף חומצה היאלורונית המסייעת לשמור על רמות הלחות הטבעיות של העור. לאחר השלמת הניקוי, יש למרוח סרום חומצה היאלורונית על מנת לסייע בקשירת הלחות לפני השטח של העור ולרכך את העור באופן מיידי. לאחר מריחת הסרום, יש להשתמש בקרם לחות לפנים המיועד ליום שניתן למרוח עם או בלי איפור מעל. על ידי בחירה בתכשיר אחד המכיל את המרכיבים שהוזכרו לעיל, כגון סרמידים וחומצה היאלורונית, נוצרות שכבות של מוצרים על גבי העור המסייעות לעור לשמור על רמות הלחות.

עור יבש בכפות הידיים 

חומרים מגרים ואלרגנים סביבתיים, שטיפת ידיים תכופה, פעולות ניקיון ופעילויות יומיומיות נפוצות אחרות4 עלולים לגרום ליובש בכפות הידיים. שימוש בקרם ידיים טיפולי עשוי לסייע להגן באופן זמני על כפות הידיים מפני פגעי מזג האוויר על ידי הקלת היובש ושיקום הלחות בעור. בחרו בתכשיר הכולל תרכובת עמידה למים, שאינה שומנית, נספגת במהירות ומכילה גם סרמידים וחומצה היאלורונית. מרכיבים יעילים נוספים הינם דימתיקון, המסייע למנוע יובש ומגן באופן זמני על עור סדוק, או ניאצינמיד או ויטמין B שעשוי לסייע להרגעת העור.

עור גוף יבש

תהליך השיקום של עור יבש מתחיל לרוב במקלחת. השתמשו בתכשיר שטיפת גוף עדין ולאחר מכן מרחו קרם לחות או קרם גוף ליום נטול שמן. התכשירים בהם אתן משתמשות צריכים לכלול סרמידים חיוניים וחומצה היאלורונית על מנת לספק ניקיון ולחות, תוך ריכוך העור במשך כל היום.

עור יבש באזורים ממוקדים

אם ברצונכן להשיג עור חלק יותר באזורים שעלולים לחוות יובש קיצוני, סדקים ושפשופים - כגון המרפקים, הברכיים וכפות הרגליים / העקבים, תוכלו להפיק תועלת ממשחה טיפולית שעשויה להעניק לחות ולהרגיע. בחרו בתכשיר עם תרכובת הכוללת חומצה היאלורונית וסרמידים, כמו גם פטרוליום המסייע ביצירת מחסום פיזי שמונע מהלחות להיפלט מהעור. באופן אידיאלי, רצוי שהתכשיר יהיה נטול ריח ונטול לנולין, על מנת להימנע מהסיכון של גירוי הנגרם כתוצאה ממרכיבים אלה.

 

לא משנה באיזה מוצר תבחרו על מנת לטפל בעור יבש על הפנים, כפות הידיים, כפות הרגליים, המרפקים, הברכיים ועוד – תמיד הקפידו לחפש תרכובות אשר:

  • פותחו בשיתוף רופאי עור
  • נטולות ריח, לא-קומדוגניות ושאינן מייבשות.
Message
Download Chrome