SPF
איך לבצע ניקוי פנים נכון

ניקוי פנים: עשו ואל תעשו

כאשר אתן מנקות את הפנים באופן שגוי אתן עלולות לפגום בפעילות מחסום העור ולהשאיר את העור מתוח ויבש ולהיוותר עם תחושת אי נוחות. על מנת לסייע לכן להפיק את המירב משגרת הטיפוח שלכן, אנו מפרטים להלן את הנקודות החשובות ביותר של "עשו" ו"אל תעשו" בהקשר של פעולות הניקוי שכדאי שתזכרו בעת ביצוע שגרת הטיפוח לעור לקבלת עור בריא ומלא לחות.

מצאו את תכשיר הניקוי עם התרכובת המתאימה ביותר לכן

עשו: בחרו בתכשיר ניקוי המתאים לסוג העור שלכן

תכשירי ניקוי לעור הפנים אינם חד-גוניים וככלל אין תכשיר אחד המתאים לכולן. בחירת תכשיר הניקוי לפנים הטוב ביותר עבור סוג העור הספציפי שלכן עשוי לסייע לנקות את העור ביעילות ללא תופעות לוואי לא רצויות (כגון רגישות, קילוף או גירוד).

אל תעשו: אל תבחרו בתרכובות עם רכיבים "קשים" הגורמות ליובש

תכשירי ניקוי מסוימים מכילים רכיבים "קשים" ומייבשים שעלולים להחליש את מחסום העור. על מנת לאפשר ניקוי עדין של העור, מבלי להשאיר אותו יבש או להסיר ממנו רכיבים חיוניים לו, התרכובות בתכשירי הניקוי של CeraVe נטולי אלכוהול, סולפטים ונטולי ריח.

למרות שהעור של כל אחת ואחת מאיתנו הוא ייחודי, ישנם מספר קווים מנחים כלליים שיסייעו לכן להחליט מהי התדירות בה נכון לך לשטוף את הפנים. אם אתן זקוקות לעזרה בהבנת התדירות האידיאלית לעור הייחודי שלכן, פנו לרופא המטפל או לרופא עור מוסמך להתייעצות.

עשו: נקו את הפנים פעמיים ביום ובנוסף שטפו לאחר הזעה

הקפידו על שגרה עקבית הכוללת ניקוי פעמיים ביום: פעם בבוקר ופעם בלילה. בנוסף חשוב לנקות את עור הפנים לאחר אימון או ביצוע פעילות שגורמת לכן להזיע.

אל תעשו: אל תשטפו את הפנים שלכן יותר מדיי (או פחות מדי)

ניקוי הפנים יותר מדיי או פחות מדיי פעמים ביום עלול להשפיע על מראה העור שלכן. מצד אחד, ניקוי בתדירות גבוהה מדיי עלולה להסיר מהעור לחות החיונית לעור. מצד שני, ניקוי פנים לעיתים רחוקות מדיי עלול לגרום להצטברות של לכלוך, שומנים וחיידקים אשר חוסמים את הנקבוביות.

הקשיבו לעצות של רופאי העור

עשו: הקשיבו למומחים ובקשו עזרה בעת הצורך

כפי שהוזכר לעיל, תכשירי ניקוי "קשים" עלולים לפגום בפעילות מחסום ההגנה של העור, לאפשר חדירה של גורמי גירוי ובריחה של לחות. אנו ממליצים לבחור במותג טיפוח המומלץ על ידי רופאי עור הכולל מרכיבי ניקוי עדינים שמסוגלים להסיר שמנים, לכלוך ואיפור מבלי לפגום במחסום העור.

בנוסף, חשוב, בעת הצורך, לפנות להתייעצות עם רופא עור מוסמך לקבלת עזרה. רופא העור יכול לעזור לענות על כל שאלה שיש לכן בנוגע לבעיות עור ספציפיות והוא יכול להעניק הדרכה מקצועית או להציע אפשרויות טיפול לפי הצורך.

אל תעשו: אל תדלגו על השימוש בתכשיר לחות והגנה אחרי ניקוי ושטיפת הפנים

קרם לחות וקרם הגנה, לצד תכשירי ניקוי, הם שני מרכיבים הנחוצים לכל שגרת טיפוח יעילה. קרם הלחות מסייע בהענקת לחות ובמניעת אובדן לחות, בעוד שקרם ההגנה מסייע להגן על העור מפני קרני UV המזיקות של השמש. במקרים מסוימים, ניתן למצוא תרכובת המשלבת יחד קרם לחות וקרם הגנה, דוגמת  בפורמולה אחת, כגון תחליב לחות לפנים SPF50.

שאלות נפוצות

  • תכשיר ניקוי הוא מוצר טיפוח שנועד להעלות בעדינות שומנים, לכלוך, זיעה, תאי עור מתים ואיפור לפני השטח של העור. השטיפה של הפנים לאחר השימוש בתכשיר הניקוי מסירה מזהמים אלו. תכשיר ניקוי טוב יסייע במניעת הצטברות של שאריות גורמים מזהמים על פני העור תוך שמירה על שלמותו של מחסום ההגנה של העור.

    כל תכשירי הניקוי תוצרת CeraVe כוללים תרכובות המכילות שלושה סרמידים חיוניים המסייעים לשמור על רמות הלחות בעור ולשמור על תקינות מחסום ההגנה של העור. בתרכובות אלו משולבים מרכיבים מועילים נוספים, כגון ניאצינמיד, חומצה היאלורונית וחומצה סליצילית, המסייעים לטפל בבעיות ספציפיות ולתמוך במראה עור בריא.

  • באופן אידיאלי, מומלץ לשטוף את הפנים פעמיים ביום, פעם אחת בבוקר ופעם נוספת בערב. ניתן לשטוף גם לאחר כל פעילות הגורמת להזעה ועור הפנים מתכסה במידה רבה של זיעה הנראית לעין. עם זאת, חשוב לזכור שלכל אחד ואחת עור ייחודי ותדירות הניקוי המתאימה עשויה להשתנות בהתאם לצרכי העור המסיימים שלכן. אם אינכן בטוחות בנוגע לתדירות השטיפה מומלץ לפנות לקבל ייעוץ מרופא העור לגבי תדירות הניקוי.

  • לעור רגיש, האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה ממליצה להשתמש בתכשירי ניקוי עדינים לפנים נטולי ריח (מכיוון שישנם כימיקלים ריחניים העלולים לגרום לגירוי). מומלץ גם לנסות להימנע ממרכיבים "קשים" אחרים או מרכיבים הגורמים להתייבשות, כגון אלכוהול או פילינג גרגירים גס. מהצד השני, ישנם מרכיבים מסוימים שעשויים להועיל, דוגמת חומצה היאלורונית ושלושת הסרמידים החיוניים של CeraVe, שנועלים את הלחות בעור ומסייעים לשמור על מחסום ההגנה של העור.
  • יש אנשים התוהים האם שטיפת הפנים במים בלבד מספיקה לניקוי עור הפנים. אולם שטיפה במים בלבד לרוב אינה מספיקה לניקוי יסודי של עור הפנים, כולל המסה והסרה של שומנים ומזהמים. הסיבה לכך היא שחלק גדול משאריות הלכלוך שעלולות להצטבר על העור במהלך היום אינן מסיסות במים, כלומר לא ניתן לפרק ולהסיר שאריות אלה על ידי שטיפה במים בלבד.
  • ככלל עדיף להימנע משימוש בטמפרטורות קיצוניות במהלך הניקוי, כולל שטיפה העור במים מים חמים מאד או קרים מאוד. מים חמים מהבילים עלולים להסיר שומנים המועילים לעור ולהחליש את מחסום העור. פעולה זו, בתורה, עלולה להחמיר את מידת היובש ולהותיר תחושת אי נוחות בעור לאחר הניקוי, במיוחד עבור אלה שסוג העור שלהן הוא יבש או רגיש. במקום זאת, מומלץ לשטוף את העור במים בטמפרטורה פושרת, שתאפשר לסייע לשמור על תחושת רוגע ואיזון בעור.
  • בהחלט ניתן לשטוף את עור הפנים במקלחת, כל עוד אתן משתמשות בתכשירי ניקוי פנים המומלצים ומאושרים על ידי רופאי עור, שלהם טכניקת ניקוי עדינה, ואתן מורחות את התכשיר בקצות אצבעות של ידיים נקיות. נסו להימנע ממקלחות חמות וארוכות מדיי משום שזה עלול לגרום ליובש בעור.
  • קרצוף או שפשוף אגרסיבי של העור אינו מסייע לניקוי עמוק יותר. להיפך, פעולה כזו עלולה לגרום לאדמומיות או גירוי. אין גם צורך לייבש את העור בצורה חזקה לאחר הניקוי. שפשוף חזק או שימוש בבדים גסים, מגרדים, עלול לגרום לגירוי של העור.
Message
Download Chrome