SPF
הגורמים לעור יבש ומתקלף

סקירה כללית

עור פנים יבש, מתקלף או מגרד, עלול לגרום לתחושת אי נוחות מתמשכת ולעיתים הוא גם גורם לסובלים מבעיה זו להיות יותר מודעים למראה עור הפנים ולתחושת אי הנוחות המתלווה לעור פנים בעייתי. בעוד שהופעת היובש והקילוף הם לרוב זמניים - ויכולים להשפיע על כל סוגי העור בכל גיל, בהתבסס על המחקר שלנו – התופעה נפוצה ביותר בקרב אנשים שיש להם עור יבש או רגיש באופן כרוני. אם אתם מאמינים שייתכן ואתם חווים תסמינים של עור יבש, אנו ממליצים לפנות תחילה לייעוץ של רופא עור מוסמך לקבלת ההמלצות הטובות ביותר כיצד לטפל ביובש ולהחזיר לעור מראה בריא ומלא לחות.

ממה רצוי להימנע כאשר העור יבש ומתקלף?

  • מקלחות או אמבטיות חמות וארוכות.
  • חומרי אסטרינגנט או טונרים גסים שעלולים לגרום לעור לאבד את הלחות הטבעית שלו.
  • חשיפה מוגזמת לשמש או שימוש מועט מדיי בקרם הגנה.
  • מוצרי פילינג כימיים ואגרסיביים.
  • ניקוי יתר באמצעות מוצרי ניקוי או סבונים הגורמים ליובש.
  • מוצרי טיפוח בעלי ריח חזק המכילים אלכוהול וגורמים ליובש.
  • קרצוף נמרץ, שימוש יתר בפילינג או גירוד של העור.
     

4 הגורמים הנפוצים להופעת יובש בעור הפנים

למרות שעור יבש ומתקלף יכול להופיע בכל מקום על גבי הגוף - מהידיים ועד לכפות הרגליים, במרפקים או ברגליים – תופעה זו עלולה להיות מטרידה במיוחד כאשר היא משפיעה על עור הפנים. במידה ואתם חווים עור יבש ולאחר מכן התקלפות או גירוד בעור הפנים, ישנם מספר פתרונות שעשויים להיות בהישג ידכם. להלן מספר מהגורמים הנפוצים ביותר שעשויים להשפיע על הופעת יובש בעור הפנים.

1. סבונים ומוצרי טיפוח "קשים" 

מוצרי טיפוח המכילים כימיקלים קשים נמצאים לרוב בבסיס ההופעה עור פנים יבש או מתקלף. הדבר נכון במיוחד עבור חלק מהמוצרים המבוססים על אלכוהול, כמו טונרים אגרסיביים או אסטרינגנטים, שעלולים להסיר מהעור שומנים טבעיים ולגרום להתייבשות מוגברת או לגירוי. זה עשוי להיות נכון גם לגבי מוצרים שלהם ריח חזק, סבוני דאודורנט, סבונים מבושמים ומוצרים אחרים המכילים רכיבי אלכוהול הגורמים ליובש.

אם אתם סובלים מיובש בעור הפנים, ההמלצה לרוב היא לחפש מוצרים לא-קומדוגניים, עדינים ונטולי ריח שפותחו בעזרתם של רופאי עור - או להתייעץ ישירות עם רופא עור מוסמך לקבלת מידע מותאם אישית. ההמלצה של CeraVe היא מוצרי לחות עדינים, דוגמת קרם לחות שלנו, המכילים רכיבים שנועדו לסייע בשמירה על הלחות, כגון חומצה היאלורונית וסרמידים המסייעים בשיקום מחסום ההגנה של העור.

2. גורמים חיצוניים

אם ההופעה של כתמים וקילוף על גבי העור הינה עונתית, ייתכן שהאשמה היא בגורמים סביבתיים. יובש מוגבר עלול להשפיע על עור הפנים בכל פעם שיש שינויי טמפרטורה או שינויים ברמות הלחות. היעדר לחות זמינה באוויר עלול להשפיע על מראה העור, הן בפנים והן בכל כל אזור אחר בגוף. למרבה המזל, התקפי יובש עונתי אלו נוטים להיות זמניים ולרוב אינם מהווים סיבה לדאגה.

בנוסף, ישנם מספר גורמים חיצוניים נוספים שייתכן ותורמים להופעת עור יבש ומתקלף, כגון מקלחות או אמבטיות חמות וארוכות. הרגלי רחיצה אלו עלולים להסיר שומנים טבעיים מהעור ומשום כך האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה ממליצה להגביל את זמן הרחצה למשך של 5-10 דקות לכל היותר במים חמים בעת טיפול בעור יבש.1

3. בעיית עור קיימת

ההופעה של עור יבש ומגרד הינה חלק מבעיות העור הנפוצות בקרב אנשים הסובלים ממחלות עור כרוניות, כמו אקזמה ופסוריאזיס. מאחר שאנשים הסובלים מבעיות עור אלו עלולים לסבול ממחסום עור פגום, CeraVe ממליצה על מוצרים שהתרכובת שלהם מכילה סרמידים, שעשויים לסייע בשיקום מחסום ההגנה הטבעי של העור..

4. תרופות מסוימות

ייתכן שתרופות מסוימות עלולות גם הן לתרום להופעת יובש וקילוף על גבי עור הפנים. אם אתם חושבים שאתם סובלים מתסמינים של יובש בעור כתוצאה משימוש בתרופות מסוימות, ההמלצה היא לפנות לרופא המטפל להתייעצות ולקבלת אפשרויות טיפול מותאמות אישית שהינן הטובות ביותר עבורכם.

למרות הגורמים האפשריים הרבים להופעת עור פנים יבש, רופא עור יוכל לסייע בכך שימליץ על מוצרי לחות שבהם עדיף להשתמש, כגון מוצרי CeraVe שפותחו תוך התייעצות עם רופאי עור ושהינם ללא בישום, לא-קומדוגניים ואינם מייבשים. למידע נוסף על עור יבש, קראו את המדריך שלנו לבחירת תכשיר ניקוי פנים לעור יבש.

Message
Download Chrome