SPF
טיפוח גוף לעור יבש

סקירה כללית

יובש של עור הגוף הוא בעיה שכיחה המתרחשת כאשר העור שלכן מאבד יותר מדי מים, מה שעלול להתרחש כתוצאה ממגוון סיבות שונות - כגון מחסור בסרמידים, השפעות סביבתיות, מוצרי טיפוח קשים, תרופות מסוימות והזדקנות. המשיכו לקרוא וגלו את שגרת טיפוח הגוף היומית של CeraVe שהינה קלה לביצוע, מספקת לחות ותומכת במחסום ההגנה של העור שלכן.

עצות לטיפול בעור יבש לשילוב בשגרת טיפוח הגוף

  • עזרו למזער את השפעות היובש הנגרמות מהרחצה על ידי רחצה במים חמימים (לא חמים) והגבלת זמן הרחצה ל- 5-10 דקות.1
  • סבונים ותכשירי ניקוי עם רכיבים "קשים" עלולים להוריד את רמות הלחות בעור. חפשו תכשירי ניקוי וסבונים עדינים ונטולי ריח לגוף, שפותחו בעזרת רופאי עור, המכילים מרכיבי לחות ואינם מייבשים.
  • מרחו קרם לחות מייד לאחר סיום הרחצה או שטיפת הידיים על מנת לסייע באיטום הלחות הנחוצה בתוך העור.
  • חפשו תכשירי לחות לגוף ומשחות טיפוליות שהתרכובת שלהם כוללת מרכיבים דוגמת חומצה היאלורונית וסרמידים על מנת לסייע בשיקום ושימור מחסום ההגנה של העור.
  • בחרו בבגדים נוחים העשויים מחומרים רכים ובחרו בתכשיר כביסה היפואלרגני על מנת לסייע במניעת גירוי פוטנציאלי בעור.

מהן הסיבות השכיחות להופעת יובש בעור?

עור יבש יכול להשפיע על העור הן באזור הפנים והן בשאר חלקי הגוף, ולמרות שהיובש לרוב גרוע יותר במהלך חודשי החורף, היובש עלול להופיע בעונתיות או במהלך כל השנה. העור שלנו חשוף כל העת לחומרים מגרים ואלרגנים סביבתיים, קרני UV, טמפרטורות קרות, כימיקלים ביתיים שונים (כגון חומרי ניקוי), חימום פנימי ועוד. לכל הגורמים הללו - יחד עם גנטיקה, תרופות מסוימות או בעיות רפואיות – יכול להיות תפקיד כגורמים להופעת יובש בעור. למרות שהופעת היובש היא לעתים קרובות זמנית (למשל יובש עונתי), הופעת יובש בעור באזורים שונים בגוף עלולה לגרום לתחושת אי נוחות.

כמה מהסימנים הנפוצים של עור יבש כוללים עור שנראה עמום, מחוספס, מתקלף או אפילו קשקשי. התחושה של עור יבש עשויה להיות גם כמתח בעור, גירוד, גירוי, אדמומיות, נטייה להיסדק ופחות גמישות. ההופעה של יובש בעור משתנה מאדם לאדם ועשויה להופיע באזורים שונים בגוף - כולל הפנים, פנים המרפקים, הידיים והצוואר. אם אינכן בטוחות במצב העור, פנו לקופא העור שלכן לקבלת ייעוץ והערכה אישית של מצב העור שלכן.

ההבדל בין עור יבש לעור מיובש (חסר לחות)

לעור יבש חסרה רמה מספקת של שומנים (סבום) הנחוצים לשמור על רמות הלחות העור, בעוד שעור מיובש (חסר לחות) הוא מצב זמני שבו העור מאבד יותר מים ממה שהוא סופג. לרוב ההופעה של עור מיובש היא זמנית, מופיעה ונעלמת, בהתאם להשפעות הסביבתיות (למשל חילופי עונות), בעוד שעור יבש נחשב לסוג עור. בכל מקרה, שגרת טיפוח והרגלים נכונים יסייעו לכן לתמוך במחסום ההגנה של העור ולהעניק לכן מראה עור בריא.

שגרת טיפוח קלה לגוף לעור יבש

על מנת להעניק לחות לעור יבש ולהשיג רמות לחות יעילות לעור נחוצה שגרה עקבית, הן בבוקר והן בלילה. שגרת טיפוח הגוף הקלה והפשוטה לביצוע של CeraVe מתמקדת במוצרים עם תרכובת סרמידים, שהינם עדינים, ללא בישום ופותחו על ידי רופאי עור. להלן חמישה צעדים שרצוי לשלב בשגרת טיפוח הגוף שלכן אם העור שלכן יבש.

צעד 1 – התחילו עם תכשיר ניקוי לגוף המעניק לחות

הדרך לשיקום עור למראה בריא ורמות לחות מספקות צריכה להתחיל באופן אידיאלי במקלחת. למרות שייתכן ותתפתו לדלג על שלב זה אם העור שלכן יבש באופן הגורם לתחושת אי-נוחות, חשוב להסיר ביסודיות שאריות לכלוך ושומנים ולהתחיל את שגרת הטיפוח על עור נקי ורענן. מסיבה זו הצעד הראשון בשגרת טיפוח הגוף צריך לכלול תכשיר ניקוי גוף המעניק לחות אשר ינקה בעדינות את העור ויסייע למשוך ולשמר בעור את הלחות החוצה.

תחליב ניקוי מזין של CeraVe כולל תרכובת המקציפה בעדינות, מסייעת לנקות ולרענן את העור, ובמקביל מסייעת בשיקום מחסום ההגנה הטבעי של העור. על מנת להשתמש בתכשיר לא-קומדוגני זה, פשוט יש להרטיב את העור במים פושרים ולהחדיר אותו לתוך העור בתנועות עיסוי סיבוביות עדינות. זכרו להגביל את משך המקלחת ולנסות לשמור על טמפרטורות חמימות, ולא חמות, על מנת לסייע להפחית את השפעות היובש בשל הרחצה.

שלב 2 – מרחו קרם לחות לגוף

לאחר ניקוי העור, התייבשו בעזרת טפיחות עדינות עם המגבת ולאחר מכן מרחו קרם לחות לגוף, דוגמת קרם לחות של CeraVe. התרכובת הייחודית של קרם זה, הכוללת חומצה היאלורונית ושלושה סרמידים חיוניים, מעניקה לעור לחות באופן יעיל ומסייעת בשיקום מחסום ההגנה הטבעי שלו. שיקום תפקוד מחסום ההגנה של העור חשוב במיוחד, משום שעור יבש הוא תוצאה של מחסום עור שפעילותו נפגמה. כאשר אתן מורחות את קרם הלחות, החוכמה היא למרוח את הקרם כמה שיותר קרוב לסיום הרחצה או שטיפת הידיים - באופן אידיאלי לא יותר מכמה דקות – על מנת לסייע ללכוד ולאטום בעור את הלחות הקיימת באותה עת. 

צעד 3 – השתמשו בתכשיר הגנה מהשמש בעל טווח רחב (בבוקר)

הגנה יומית מהשמש היא חלק חיוני בכל שגרת טיפוח, וזה נכון גם לכל מי שמתמודדת עם עור יבש. הצעד הבא בשגרת טיפוח הגוף הוא מריחת קרם הגנה לגוף הכולל SPF 50 בעל טווח רחב המסייע להגן על העור מההשפעות המזיקות של קרני UVA ו- UVB. יש למרוח קרם זה בנדיבות 15 דקות לפני החשיפה לשמש, ולמרוח שוב לפחות כל שעתיים (או לפי הצורך כאשר שוחים או מבלים פרקי זמן ממושכים בחוץ).

צעד 4 – מרחו תוספת קרם לחות באזורי מטרה (בשגרת הלילה)

בשגרת הלילה שלכן הוסיפו שכבת לחות נוספת לאזורים הזקוקים לטיפול נוסף. ניתן לעשות זאת על ידי מריחת כמות נוספת של קרם לחות לגוף באזורים היבשים ביותר של העור. במידה ושטיפת ידיים לעיתים תכופות, פעולות ניקיון ופעילויות יומיומיות נפוצות אחרות גובות מחיר מהידיים שלכן, תוכלו גם למרוח קרם ידיים טיפולי בשלב זה בשגרת הטיפוח שלכן. קרם ידיים משקם שלנו מסייע למנוע ולהגן באופן זמני על עור משופשף וסדוק, מקל על תסמיני היובש ומסייע בשיקום מחסום ההגנה של העור.

צעד 5 – טפלו בנקודות גירוי מגרדות

עור יבש נוטה לגרד וזו הסיבה שהצעד האחרון בשגרת טיפוח הגוף מתמקד בנקודות גירוי מגרדות בעזרת תכשיר טיפולי נגד גירוד, דוגמת CeraVe Hydrocortisone Anti-Itch Cream. קרם טיפולי נגד גרד זה הינו נטול ריח והוא מסייע להפיג באופן זמני את תחושת הגירוד. הוא מכיל 1% הידרוקורטיזון (הריכוז המרבי הזמין בתכשירים ללא מרשם), לצד סרמידים חיוניים ורכיבי לחות והרגעה נוספים. אופן השימוש בקרם טיפולי זה לטיפול בגירוד יש למרוח אותו על האזור לא יותר משלוש עד ארבע פעמים ביום, ובמידה והגירוד נמשך יותר משבעה ימים יש לפנות להתייעצות עם הרופא המטפל.

 

לא משנה באילו מוצרים תבחרו להשתמש במסגרת שגרת טיפוח הגוף שלכן, מוצרי CeraVe כולם הינם מבוססי מדע דרמטולוגיה והתרכובות כוללות חומצות שומן, שלושה סרמידים חיוניים ושומנים נוספים להענקת לחות, איטום הלחות בעור ושמירה על לנעול לחות ולעזור לשמור על מחסום ההגנה הטבעי של העור. זכרו להתייעץ עם רופא עור במידה והיובש בעור גורם לתחושת אי נוחות ממושכת או במידה והתסמינים המתלווים לכך נמשכים.

Message
Download Chrome