CeraVe_skin-concers

דאגות עור

מאמרים שיסייעו לך לנהל את דאגות העור היומיומיות שלך

סרמידים וחומצה היאלורונית: התפקיד שלהם בהשגת עור יפהפה

icon2 > טיפוח עור יומיומי

סרמידים וחומצה היאלורונית: התפקיד שלהם בהשגת עור יפהפה

מדוע מחסום עורי בריא פירושו עור קורן וזוהר

מחסום עורי חזק הוא ההגנה הטובה ביותר מפני עור רגיש, כואב ובעייתי, אבל איך תוכלי להבטיח שמחסום ההגנה הטבעי של העור שלך פועל כהלכה? קראי את המדריך המקצועי שלנו

קו ההגנה הראשון

העור שלנו הוא האיבר הגדול ביותר בגופנו וקו ההגנה הראשון בשמירה על בריאותנו. הוא עובד קשה כל הזמן, כאשר השכבה הקרנית, החלק החיצוני ביותר של האפידרמיס, משמשת כקו קדמי חיוני, ומגנה עלינו מפני סכנות סביבתיות: קרינת UV, זיהום אוויר, זיהום וגורמים תוקפניים אחרים. בדיוק כמו שומר המאבטח את העור שלך, תפקידו של המחסום הוא למנוע מהגורמים התוקפניים האלה לחדור לעור ולעורר בעיות. מחסום עורי דק, חלש או פגום מאפשר לגורמי גירוי לחדור לעור או לגרות אותו ביתר קלות - ולכן בניית הרובד החיצוני הזה יכולה להיות המפתח להפחתת רגישות עורית, גירוי והזדקנות מוקדמת לטווח הארוך. ברמה שטחית יותר הוא הסימן הגלוי ביותר לבריאות שלנו מנקודת מבט קוסמטית.

הבנת מבנה העור

על מנת להבין איך לשמור על בריאות העור, חשוב להבין את מבנה העור. בואו נחשוב על השכבה הקרנית - השכבה החיצונית ביותר של האפידרמיס - כעל מבנה אשר דומה קיר לבנים. השכבה החיצונית הזו מורכבת מקורנואוציטים (לבנים), המוחזקים במקומם על ידי ליפידים בין-תאיים (מלט) המורכבים מסרמידים (שומנים), כולסטרול וחומצות שומן.

כאשר שכבת הליפידים הכפולה נפגעת, מחסום ההגנה הטבעי של העור נפגם, והתוצאה היא אובדן לחות. העור מתחיל להיראות יבש, חסר ברק ועלול להיות קשקשי, הוא מגרד ופגיע יותר לגורמים גירוי חיצוניים. משמעות הדבר היא שכימיקלים יכולים לחדור ביתר קלות לעור ועלולים לגרום לדלקת, המתבטאת כרגישות עורית.

מדוע מחסום העור חלש לעיתים

קיימות סיבות רבות מדוע מחסום ההגנה הטבעי של העור נחלש. מלבד גורמים סביבתיים, העור שלך יכול להיות מושפע מגנטיקה, צבע וגיל. באופן כללי, ככל שהעור חיוור יותר כך המחסום העורי דק יותר, כלומר עור חיוור נוטה יותר לפריחה, רגישות וגירוי. בנוסף, ככל שאנו מתבגרים העור שלנו נחלש, בעיקר עקב כמות הלחות בגופנו. כשאנחנו נולדים הגוף שלנו מורכב מ-75% מים אך ככל שאנו מתבגרים אחוז זה יורד בצורה דרמטית. שלום לכם קמטים, קמטוטים, ועור יבש, סדוק או בעייתי.

המוצרים בהם אנו משתמשים יכולים להחליש את מחסום ההגנה הטבעי של העור שלנו. מרכיבים מסוימים, כמו למשל בושם אשר כלול בפורמולה, יכולים לגרום לתגובה אלרגית אצל אנשים מסוימים. אפילו משחות מרשם מסוימות לטיפול באקנה וקרמי סטרואידים לטיפול בגירויים קשים כמו אקזמה, עלולים לגרום לדילול העור, ולכן הם אמנם מפחיתים את הדלקת, אבל מותירים את העור חשוף לגירויים נוספים. אז איך אפשר לחזק את השכבה החיצונית החשובה ביותר?

שכיצד מוצרים יכולים לסייע בשמירה על בריאות העור.

רגיש או לא, בניית המחסום החיצוני של העור תועיל למראה העור ותגביר את החוסן והגמישות שלו. אם מחסום העור עובד בצורה אופטימלית, הוא ישמור ביעילות על המים ועל הלחות בעור. וכתוצאה מכך, סביר להניח שהעור ייראה קורן וזוהר יותר. בעוד העור שלנו מייצר באופן טבעי חומצה היאלורונית וסרמידים על מנת לשמור על בריאותו ועל הלחות שלו, גורמים מסוימים, בכללם גנטיקה, סביבה, זיהום אוויר, תזונה וגיל יכולים לפגוע ביכולתו של העור לפעול כראוי. כאן נכנסים לתמונה מוצרים, אשר אם נבחרים בקפידה, לשימוש טופיקלי, יכולים ממש לסייע.

המוצרים של CeraVe עטורי הפרסים פותחו עם רופאי עור על מנת להגן ספציפית על תפקודו של מחסום ההגנה הטבעי של העור עבור עור בריא, מוזן ומלא לחות. הם מכילים 3 סרמידים חיוניים (1, 3, ו-6-II) ותמהיל מנוסח בקפידה של מרכיבי לחות פעילים, מרכיבים טבעיים בעור ואמוליינטים המסייעים בהגנה על המחסום הטבעי של העור, יחד עם חומצה היאלורונית מלחחת, מולקולת סוכר אשר קיימת באופן טבעי בגוף שלנו, ושיכולה לספוג מים עד פי 1000 ממשקלה כדי לסייע בשמירה על רמות הלחות הטבעיות של העור. כל הפתרונות מונעים על ידי טכנולוגיית MVE מהפכנית, אשר מבטיחה שחרור רציף של מרכיבים פעילים לפרק זמן ממושך, למשך 24 שעות. זאת ועוד, הפורמולות של CeraVe נטולות בושם, לא גורמות לגירוי, ולא קומדוגניות (לא חוסמות את הנקבוביות).

סדרת המוצרים של CeraVe כוללת קרמי לחות, תחליבים, קרמי ידיים, קרמי עיניים ותכשירי ניקוי המתאימים לכל סוג עור ולכל צורך. מוצרי חובה לטיפוח העור, במחירים סבירים, ובהישג יד.

גלו את המוצרים